BLOG

Projelerimiz, ürünlerimiz, çözümlerimiz, teknik makalelerimiz ve değişen yönetmeliklerle ilgili faydalı bilgileri paylaşacağımız bu platformda güncel firma haberlerimizi de bulabilirsiniz.

HONEYWELL BW FLEX, 4 GAZ ÖLÇER PORTATİF GAZ DEDEKTÖRÜ

Demir çelik sektöründen kağıt üretim tesislerine, enerji santrallerinden rafinerilere kadar çok çeşitli alanlarda, Honeywell’in gerçek zamanlı 4 gaz ölçer portatif dedektörü ile personelinizi ve tesisinizi koruma altına alabilirsiniz. Bu blog yazımızda Honeywell BW Flex portatif gaz dedektörünün teknik bilgileri, uygulama alanları ve özellikleri anlatılmaktadır.

30 Eylül 2021

SMITSVONK PİLOT BURNER (YAKICI)

Çoğu flare uygulamasında pilot yakıcılara servis amacı ile ulaşmak mümkün olmayabilir. Flare operasyon sırasındayken bakım ve parça değişikliklerinin yapılması mümkün değildir. Smitsvonk pilotları, operasyonu korumak için en zorlu iklim koşullarında bile güvenilir ateşleme ve sabit yanma sağlar. Bu blog yazımızda Smitsvonk flare sistemleri anlatılmaktadır.

28 Eylül 2021

GAZ ALGILAMADA TOKSİK MARUZİYET LİMİTLERİ

Teknik Emniyet kapsamında çalışan güvenliğini sağlama konusunda en önemli parametrelerden biri de toksik gaz maruziyetidir. Toksik gaz maruziyeti sebebi ile yaşanan ölümlerin sayısı, gaz patlaması sonrası yaşanan ölümlere göre fazladır. Çalışanların işbaşında maruz kalacakları toksik gazların limitleri ulusal makamlar veya ilgili uluslararası kurumlar tarafından belirlenmiştir. Bu blog yazımızda gaz algılamadaki toksik maruziyet limitlerinden bahsedilmiştir.

21 Eylül 2021

GAZ ALGILAMA SİSTEMLERİNDE HONEYWELL KONTROL ÜNİTELERİ

Kontrol üniteleri, temel olarak sahanızda bulunan algılama ekipmanlarının vermiş olduğu alarm, hata sinyallerinin tek bir noktada toplanarak size aktarılmasını sağlamaktadır. Kontrol ünitelerinde bulunan röle çıkışları üzerinden, alarm anında flaşör, siren veya flaşörlü siren gibi uyarı ekipmanlarını sisteminize dahil ederek görsel ve işitsel olarak da uyarı almanıza imkan verir. Bu blog yazımızda gaz algılama sistemlerinde Honeywell kontrol ünitelerinin çeşitleri ve özellikleri anlatılmaktadır.

15 Eylül 2021

DURAG GROUP PNÖMATİK GERİ ÇEKME ÜNİTELERİ

Durag Group firmasının birçok sektöre sunduğu Ateşleme & Yanma grubu ürünlerinden bir tanesi de pnömatik geri çekme üniteleridir. Bu ürünlerin kullanımları proseste firmaların sıkça yaşadığı çakmak ucu hasarları, çakmak ucu sarfiyatı ve ateşleme problemleri gibi kritik konular için çok önemli bir yere sahiptir. Ürünler güvenli, başarılı ve otomatik olarak ateşlemenin yapılması için Durag Group bünyesinde bulunan ateşleyiciler ile birlikte birçok firma tarafından kullanılmaktadır. Bu blog yazımızda geri çekme ünitesini ve neden geri çekme ünitesi kullanılması gerektiği anlatılmaktadır.

25 Ağustos 2021

HONEYWELL BW™ ICON PORTATİF GAZ DEDEKTÖRÜ SERİSİ HATA PAYINI MİNİMUMA İNDİREREK ÇALIŞAN VE TESİS GÜVENLİĞİNİ EN ÜST SEVİYEYE TAŞIYOR

Honeywell BW™ Icon serisi ile tek tuşlu taşınabilir çoklu gaz ölçümünün kolaylığını sunmayı hedeflemektedir. Kolay anlaşılabilir ekran simgeleri sayesinde çalışanlarınızın cihaz eğitim sürelerini ve hatayı minimuma indirmeyi amaçlayan ergonomik bir tasarıma sahiptir. Herhangi bir alarm durumunda dahili sireni, gaz sensörlerinin yanlarında bulunan uyarı ışıkları ve titreşimi ile birlikte 3 farklı uyarı sistemi mevcuttur. Honeywell BW Icon ve BW Icon+ portatif gaz dedektörlerinin detaylı bilgisine blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

28 Temmuz 2021

HEGWEIN PLAZMA ATEŞLEME SİSTEMİ

Plazma, yakıt olmadan bir taşıyıcı ortamın yüksek frekanslı uyarımı ile (genellikle hava) tamamen elektrikle üretilir. Plazma, plazma lansının ucunda oluşturulur. Prensipte plazma, uzatılmış bir elektrik arkıdır. Plazma ateşleme sisteminin çalışma prensibi mikrodalga teknolojisidir. Hegwein plazma ateşleme sistemini anlattığımız blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

5 Temmuz 2021

HİDROJEN SOĞUTMALI TURBO JENERATÖRLERDE HİDROJEN ÖLÇÜMÜ

Turbo jeneratörler, mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren bir jeneratöre bağlı büyük bir türbini çevirerek elektrik gücü üretmek için kullanılan mekanik cihazlardır. Jeneratörler yapıları gereği çok fazla iletken içerirler. İletkenler üzerinden geçen akım ve meydana gelen sürtünmeler ısı oluşumuna sebep olur. Oluşan ısının türbinlere ve jeneratör sistemine zarar vermemesi ayrıca verimin düşmemesi için eş zamanlı bir soğutma sisteminin de kullanılması gereklidir. Yaygın olarak kullanılan soğutma sistemlerinden biri de hidrojen soğutma sistemidir. Hidrojen soğutmalı turbo jeneratörlerde hidrojen ölçümünü blog yazımızdan inceleyebilirsiniz.

1 Temmuz 2021

SMITSVONK PORTATİF ATEŞLEYİCİ

Smitsvonk portatif ateşleyici; dayanıklı ve taşınabilir yüksek enerjilidir ve özellikle petrokimya tesislerinde bulunan yüksek sayıdaki küçük gaz brülörlerinin ateşlenmesi içindir. Smitsvonk portatif ateşleyicinin özellikleri, avantajları ve kullanım alanları blog yazımızda anlatılmıştır.

24 Haziran 2021

NO2 - NO DÖNÜŞTÜRÜCÜLERİN KULLANIM AMAÇLARI VE ÇALIŞMA PRENSİPLERİ

Çevre koruma hizmetleri ve yönetimi doğrultusunda hazırlanan yasalar ile havadaki veya atık gaz akışlarındaki NOₓ içeriği izlenmektedir. Ülkemizde mevcut Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemlerinde kullanılan gaz analizörlerinde NO parametresi, NOₓ değeri olarak resmî kurumlar ile paylaşılmaktadır. NO2 parametresinin ölçümü iki farklı yöntem ile yapılabilmektedir. NO2 - NO dönüştürücülerin kullanım amaçları ve çalışma prensiplerini blog yazımızdan inceleyebilirsiniz.

17 Haziran 2021

E-Bülten Kayıt

Set Teknik hakkındaki tüm yeniliklerden haberdar olmak için e-posta listemize katılın.

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Mesajınız başarı ile gönderildi. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.