BLOG

Projelerimiz, ürünlerimiz, çözümlerimiz, teknik makalelerimiz ve değişen yönetmeliklerle ilgili faydalı bilgileri paylaşacağımız bu platformda güncel firma haberlerimizi de bulabilirsiniz.

HONEYWELL’İN AÇIK YOLLU GAZ DEDEKTÖRÜ SEARCHLİNE EXCEL’İN EN YENİ VERSİYONLARI SEARCHLİNE EXCEL EDGE VE SEARCHLİNE EXCEL PLUS İLE TANIŞMAK İSTER MİSİNİZ?

Searchline Excel Plus ve Searchline Excel Edge, Honeywell’in son teknoloji ile donattığı açık yollu yanıcı patlayıcı gaz dedektörleridir. Bu blog yazımızda yeni Searchline Excel Plus ve Searchline Excel Edge ürünlerinin tanıtımları, özellikleri ve avantajları anlatılmıştır.

19 Ocak 2022

PETROKİMYA SEKTÖRÜNDE GAZ VE ALEV TEHLİKELERİ

Gaz ve alev algılama sistemleri yani genel anlamı ile teknik emniyet ekipmanları işletmelerde bulunan farklı tehlikelerin tespiti ve bu tespitler doğrultusunda emniyetin sağlanması için gerekli aksiyonların alınmasını hedeflemektedir. Gaz Algılamada Sektörel Tehlikeler Blog Serisinin dördüncü yazısında petrokimya sektöründeki gaz ve alev tehlikeleri anlatılmaktadır.

11 Ocak 2022

DURAG ALEV MONİTÖRLERİ/SENSÖRLERİ İÇİN AKSESUAR SEÇENEKLERİ

Sahanızda bulunan Durag alev monitörlerinin/sensörlerinin devreye alımları aşamasında ya da kullanımlarını kolaylaştırmak amacı ile kullanıcılar için farklı önemli aksesuarlar mevcuttur. Blog yazımızda Durag aksesuarları ve kullanım alanları anlatılmaktadır.

5 Ocak 2022

E2S UYARI EKİPMANLARI SET TEKNİK GÜVENCESİYLE SİZLERLE

Türkiye’deki çözüm ortağı olarak hizmet verdiğimiz E2S markası, 28 yılı aşkın tecrübesiyle tehlikeli ve güvenli alanlarda kullanılmak üzere enerji, maden, deniz, kimya, ulaşım ve endüstri gibi çok çeşitli sektörlere hitap eden İngiltere menşeili, yüksek performanslı sesli ve görsel uyarı ekipmanları üreticisidir. UL, cUL, IECEx, ATEX, FM, VdS, DNV, INMETRO, CU TR ve MED ürün onay ve sertifikaları bulunmaktadır.

15 Aralık 2021

NOx (NO2-NO) DÖNÜŞTÜRÜCÜ TERCİH EDİLİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği Koruma Yönetmeliği kapsamında yaptığı bildirimlere istinaden tüm işletmelerin NO2 ve NO’yu ayrı ayrı ölçmesi veya NOx (NO2-NO) dönüştürücü kullanması gerektiği bildirilmiştir. Blog yazımızda NOx dönüştürücü (converter) seçiminde dikkat edilecek idari, ticari ve teknik temel hususlar anlatılmaktadır.

9 Aralık 2021

PARİS İKLİM ANLAŞMASI'NIN AMACI VE ÜLKEMİZE ETKİLERİ

Paris'te, Aralık 2015'te yapılan 21. BM İklim Değişikliği Taraflar Konferansı'nda (COP21) onaylanan İklim Anlaşması, Nisan 2016'da, 190'dan fazla ülke tarafından imzalanmıştı. Anlaşma, 5 Ekim 2016 itibariyle, küresel sera gazı emisyonlarının %55’ini oluşturan en az 55 tarafın anlaşmayı onaylaması koşulunun karşılanması sonucunda, 4 Kasım 2016 itibariyle yürürlüğe girmiştir. Bu blog yazımızda Paris İklim Anlaşmasının amacı ve ülkemize etkileri anlatılmıştır.

3 Aralık 2021

ŞEKER ÜRETİM SEKTÖRÜNDE GAZ VE ALEV TEHLİKELERİ / GAZ ALGILAMADA SEKTÖREL TEHLİKELER SERİSİ-03

Gaz ve alev algılama sistemleri yani genel anlamı ile teknik emniyet ekipmanları işletmelerde bulunan farklı tehlikelerin tespiti ve bu tespitler doğrultusunda emniyetin sağlanması için gerekli aksiyonların alınmasını hedeflemektedir. Gaz Algılamada Sektörel Tehlikeler Blog Serisinin üçüncü yazısında şeker üretim sektöründeki gaz ve alev tehlikeleri anlatılmaktadır.

1 Aralık 2021

ISLAK BACA GAZI TOZ EMİSYONUNUN SÜREKLİ ÖLÇÜMÜ

Islak baca gazı toz emisyonunun sürekli ölçümü ve Durag D-R 820 F, düşük-orta toz konsantrasyonlu ıslak numune gaz için ekstraktif ve saçılan ışık prensibi ile ölçüm yapan toz ölçüm cihazı bu blog yazımızda anlatılmıştır.

24 Kasım 2021

ENERJİ SANTRALLERİNDE GAZ VE ALEV TEHLİKELERİ / GAZ ALGILAMADA SEKTÖREL TEHLİKELER SERİSİ-02

Gaz ve alev algılama sistemleri yani genel anlamı ile teknik emniyet ekipmanları işletmelerde bulunan farklı tehlikelerin tespiti ve bu tespitler doğrultusunda emniyetin sağlanması için gerekli aksiyonların alınmasını hedeflemektedir. Gaz Algılamada Sektörel Tehlikeler Blog Serisinin ikinci yazısında enerji sektöründeki gaz ve alev tehlikeleri anlatılmaktadır.

15 Kasım 2021

HONEYWELL’İN BLUETOOTH ÖZELLİKLİ SENSEPOINT XCL DEDEKTÖRÜ İLE TESİSİNİZİN GÜVENLİĞİ BİR TELEFON UZAĞINIZDA

Honeywell Sensepoint XCL, ticari ve hafif endüstriyel gibi patlama riski olmayan, güvenli ortamların ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış sabit noktalı bir gaz kaçağı dedektörüdür. Kutu içerisinde bulunan kurulum araçları ile kolaylıkla dedektörün montajını yapabilir ve telefon uygulamasından kurulum işlemini tamamlayabilirsiniz. Bu blog yazımızda sabit gaz dedektörlerinden Honeywell Sensepoint XCL ürünü anlatılmaktadır.

9 Kasım 2021

E-Bülten Kayıt

Set Teknik hakkındaki tüm yeniliklerden haberdar olmak için e-posta listemize katılın.

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Mesajınız başarı ile gönderildi. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.