BLOG

Projelerimiz, ürünlerimiz, çözümlerimiz, teknik makalelerimiz ve değişen yönetmeliklerle ilgili faydalı bilgileri paylaşacağımız bu platformda güncel firma haberlerimizi de bulabilirsiniz.

Paramanyetik Oksijen Ölçüm Teknolojisi

Üretim faaliyetleri sonucunda açığa çıkan gaz konsantrasyonlarının tespit edilmesi proses verimliliği için en büyük göstergelerden biri olarak kabul edilmektedir. Oksijen tayini, bu anlamda kullanılan en yaygın uygulamalardan biridir. Endüstriyel kazanların yanma verimliliği, medikal oksijen tayini, azot hatlarındaki oksijen oranının belirlenmesi ve yangın test odaları gibi birçok farklı proseste bu yöntem kullanılmaktadır.

28 Mayıs 2020

LDI ROW – Yağ Sızıntısı Tespit Sistemleri

Dış ortamdan veya endüstriyel işlem suyundan kaynaklanan sudaki yağ sızıntılarını (Türbin yağları, bitkisel yağlar, fuel oil, marine diesel oils, ham/işlenmemiş yağlar, dizel, gaz yağları, gazolin, kerosen vb.), son teknoloji temassız optik sensörü ile gerçek zamanlı olarak tespit eden sistemlerin üreticisi LDI firmasının Türkiye'deki yetkili çözüm ortağıyız.

14 Mayıs 2020

ATEX Kodlamalarının Anlamını Biliyor Musunuz?

Günlük hayatımızda etrafımızda farklı oranlarda çeşitli gazlar sürekli bulunur. Bunların en bilinenleri olarak soluduğumuz havadaki oksijeni ve nitrojeni, günlük ısınma ve mutfakta kullanılan metanı, ulaşım araçlarının egzozlarından çıkan karbonmonoksiti ve karbondioksiti sayabiliriz. Gazların yapısı gereği kimi yanıcı patlayıcı, kimi toksik, kimi de her ikisi birden olabilmektedir. Geçmişte özellikle sanayi tesislerinde gerekli önlemlerin alınmaması kaynaklı çok sayıda kaybın da olduğu büyük kazalar meydana gelmiştir.

29 Nisan 2020

Gaz Analiz Uygulamalarında Kızılötesi (Infrared) Ölçüm Teknolojisi

Beyaz ışığı bir prizma içerisinden geçirdiğimizde kırılan ışık birçok farklı renge ayrılmaktadır. İnsan gözü kırmızıdan menekşeye kadar olan renk tonlarını görebilmektedir. Fakat kırmızı ışığın öncesinde ise sensörlerde kullanılan, görünmeyen ‘kızılötesi (infrared) ışık’ vardır. Kızılötesi (infrared) ışık, gaz analiz sitemlerinde yaygın olarak kullanılan bir teknoloji haline gelmiştir.

20 Nisan 2020

Gaz Algılamada Örnekleme Sistemlerinin Kullanımı

Gaz algılamada örnekleme sistemleri, uzak veya erişilmesi zor noktalardan bir ya da daha fazla hedef gazın çekilmesini, sensöre ulaştırılmasını ve gazın algılanmasını sağlarlar. Gaz algılama uygulamalarında dedektörler gaz kaçak riski bulunan yerlere yerleştirilmektedir. Genel uygulamanın tersine boru hatları ve riskli görülen her noktadan örnekleme yapmak, daha az sayıda dedektör ile tüm çalışma alanında algılama yapmaya olanak sağlar ve sistemin performansı açısından noktasal gaz dedektörlerine oranla avantaj yaratır.

16 Nisan 2020

Atıksu Arıtma Tesislerinde Koku Giderme Ünitesi Gaz Analiz Sistemleri

Koku, “insanda koku alma duyusunu harekete geçiren ve kokunun algılanmasına neden olan uçucu maddelerin yarattığı etki” olarak tanımlanmaktadır. Genelde çok düşük konsantrasyonlarda, havada çözünmüş olarak gaz halinde ve algılanma yoğunluğunun üstünde bir seviyede bulunan kimyasal maddelerden kaynaklanmaktadır. Burnumuzda koku molekülünün uyardığı bölüme göre beyne farklı bir koku sinyali ulaşır.

9 Nisan 2020

Ultrasonik Teknoloji, Gaz Algılamadaki Hata Payını Minimuma İndiriyor

Günümüzde gaz algılamada kullanılan sabit sistemler ve portatif dedektörler, gaz kaçağı kaynaklı olası tehditlerde çalışan ve tesislerin güvenliğini sağlama konusunda, kömür madenlerinde kanaryaların kullanıldığı 19'uncu yüzyıldan bugüne kadar ciddi bir yol almış, toksik ve yanıcı/patlayıcı gazların algılanmasında büyük önem arz eden tepki sürelerinde oldukça düşük rakamlar ortaya koyarak birçok kaza ve kaybın önüne geçilmesinde büyük rol oynamışlardır.

3 Nisan 2020

Siemens Ultramat 23 Gaz Analizörü Elektrokimyasal Oksijen Ölçüm Opsiyonu

Proses gaz analiz ve sürekli emisyon ölçüm yöntemlerinden biri olan elektrokimyasal ölçüm metodu, birçok gazın konsantrasyonunu belirlemek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Ultramat 23’de yer alan ve yakıt hücresi olarak da bilinen elektrokimyasal sensör, gaz veya gaz karışımlarındaki % mertebelerinde oksijen seviyesini hassas ve kararlı şekilde ölçmektedir.

19 Mart 2020

SATIŞ VE TEKNİK HİZMETLER DİREKTÖRÜMÜZ SN. ÖZNUR SUN'UN CEMENTÜRK DERGİSİ'NDEKİ "2020 YILI SET TEKNİK İÇİN DEĞİŞİM VE GELİŞİM YILI OLACAK" BAŞLIKLI RÖPORTAJI

2020 yılı Set Teknik için değişim ve gelişim yılı olacak... Firmamızın ana hedefi olan; çalışma alanlarımızda müşterilerimize en doğru çözümleri, en kaliteli ürünler ve en yetkin personel ile sunma ilkemizle 2019 yılında da başarılarımıza yenilerini ekledik. Özellikle 2019 yılına girişte; Global ve Türkiye ekonomisinde gündemde olan birçok endişeyle birlikte, yılın ortalarına doğru yatırımlar artarak yılı başarılı bir şekilde bitirmemize etken oldu.

4 Mart 2020

D-LX 201 / 721 SEKTÖRDEKİ YERİNİ ALDI

Durag firmasının 10 yıldan uzun süredir pazarda satışına devam eden ve birçok farklı sektörde güvenlik ve güvenilirlik açısından tercih edilen D-LX 200/720 ürünleri yerini 2020 yılı itibarı ile tamamen yenilenmiş/geliştirilmiş modeli olan D-LX 201/721 ‘ne bırakmıştır.

2 Mart 2020