BLOG

Projelerimiz, ürünlerimiz, çözümlerimiz, teknik makalelerimiz ve değişen yönetmeliklerle ilgili faydalı bilgileri paylaşacağımız bu platformda güncel firma haberlerimizi de bulabilirsiniz.

JEOTERMAL ENERJİ ÜRETİM SANTRALLERİ BACAGAZI H2S ÖLÇÜMÜNDE AP2E ÇÖZÜMÜ

06.11.2020 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri Tebliğ değişikliğiyle, Jeotermal Enerji Üretim Santrallerine H₂S ölçümü zorunluluğu getirilmiştir. AP2E ProCeas H₂S analizörü, Jeotermal Enerji Santrallerinde meydana gelen NCG içerisindeki H₂S ölçüm uygulaması için eşsiz bir çözümdür. Patentli OFCEAS IR (kızılötesi) lazer teknolojisi çok yüksek hassasiyet ve kararlı ölçümü sunmaktadır.

6 Ocak 2021

TESİSİNİZİN YANGINA KARŞI GÜVENLİĞİNİ ARTTIRMAK İSTER MİSİNİZ?

Zehirli, yanıcı ve patlayıcı gazların endüstriyel bir sürecin parçası veya yan ürünü olduğu her yerde; bu gazlar çalışanlar, tesisler ve üretkenlik için tehdit oluştururlar. Honeywell'in gaz tehlikelerine karşı geliştirdiği ürün gruplarından biri de alev dedektörleridir. Alev dedektörlerinin kullanım alanlarından bazıları rafineriler, petrokimya tesisleri, kimya, ve kağıt fabrikaları, uçak hangarlarıdır. Uygulamalara en uygun alev dedektörünü seçmek tesis ve çalışan güvenliği açısından önem taşımaktadır.

15 Aralık 2020

BİYOLOJİK GAZ ÜRETEN TESİSLERDE BİYOGAZ ANALİZÖRLERİ

Biyolojik gaz üretimi yapan tesisler, başlıca hayvan gübresi olmak üzere organik atıkların anaerobik faaliyetleri sonucunda elde edilmektedir. Biyolojik gaz; biyogaz tesisleri, atıksu arıtma tesisleri ve çöp gazı tesislerinde meydana gelir. Açığa çıkan H₂S, CH₄, CO₂ ve O₂ içerikli biyogazın sürekli olarak izlenmesi, tesis verimliliği açısından büyük önem arz etmektedir.

10 Aralık 2020

TEHLİKELİ GAZLARA KARŞI DIABLO INDUSTRIAL MM SOLUNUM KORUMA EKİPMANI İLE ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ ÖNCELİĞİNİZ OLSUN

Endüstriyel proseslerde kullanılmakta olan ya da uygulama sonucunda karşımıza çıkan gaz, buhar ve partiküller çalışanların yaşamlarını tehdit edebilmektedir. Her partikül veya gaz/buhar çalışanlar için farklı seviyelerde risk yaratmaktadır. Bu riskler bazı durumlarda kaynağında çözümler ile ortadan kaldırılabilirken, bazı durumlarda ise çalışan kişisel koruyucular ekipmanlarını kullanması gerekmektedir.

27 Kasım 2020

AĞAÇ ENDÜSTRİSİNDE ÇALIŞAN SAĞLIĞI AMAÇLI FORMALDEHİT ÖLÇÜMÜ

Teknik emniyet ve çalışan sağlığı kapsamında yapılan ölçüm üretim ve pres hatlarında kontrollü şekilde sürekli olarak yapılmalıdır. Bu ölçüm üretim hattı solunum hizasında yapılarak kayıt altında tutulmalıdır. Dünyada iş güvenliği için mevcut olan NIOSH ve OSHA standartlarında 8 saatlik ve anlık maruziyet değerleri belirlenmiştir.

18 Kasım 2020

LDI ROW – ATIK SU ARITMA TESİSLERİ UYGULAMALARI

Atık su arıtma tesisleri su yönetimi konusunda çok önemli bir rol oynar. Ham atık suyu birden fazla kaynaktan alıp işler, temizler ve tekrar çevreye deşarj ederler.

27 Ekim 2020

HONEYWELL BW™ RIGRAT - TAŞINABİLİR ÇOKLU GAZ KAÇAĞI ALAN MONİTÖRÜ

Teknolojinin ilerlemesi ve üreticilerin birikimleri sayesinde yeni ve gelişmiş özellikli güvenlik ekipmanları hayatımıza dahil olmaktadır. Güvenlik ekipmanlarının gelişmesi ve farklı özellikler kazanması, alternatif güvenlik çözümleri sunar. BW™ Rigrat, uzun çalışma ömrü ve gelişmiş kablosuz bağlantı seçenekleri ile Honeywell markasının son teknoloji alan tarayıcı monitörüdür. Farklı gaz sensörleri, sensör teknolojileri ve özellikleri ile birçok uygulamaya çözüm sunabilmektedir.

16 Ekim 2020

PID ÖLÇÜM TEKNOLOJİSİ

VOC (Volatile Organic Compounds) yani uçucu organik bileşikler; oda sıcaklığında kolaylıkla buharlaşan, doğada ve sanayide yaygın olarak bulunan tehlikeli bileşiklere verilen isimdir. En yaygın karşılaşılan uçucu organik bileşikler, BTEX olarak adlandırılan “benzen, toluen, etilbenzen ve ksilen” dir.

30 Eylül 2020

JEOTERMAL ENERJİ SANTRALLERİNDE SÜREKLİ EMİSYON ÖLÇÜM SİSTEMLERİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından 25.07.2020 tarihinde yapılan açıklamada, Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrolü Yönetmeliğinde yapılacak değişiklikle tüm Jeotermal Enerji Santrallerinde yıl sonuna kadar hava kirliliğini ölçmek üzere, sürekli emisyon ölçüm cihazı takma zorunluluğu getirileceği bildirilmiştir.

22 Eylül 2020

Hegwein – Ateşleme Sistemleri

Hegwein firması, 1948 yılından beri geniş aralıktaki endüstriyel uygulamalar için yakıcılar ve ateşleme sistemleri üretmektedir. 1996 yılında Durag Group bünyesine dahil olan firma; Gaz, Yağ ve Çift Yakıtlı Yakıcılar dışında, Gaz Brülörleri ve Plazma Ateşleme Sistemi gibi özel ürünleri de müşterilerine sunmaktadır.

14 Eylül 2020