BLOG

Projelerimiz, ürünlerimiz, çözümlerimiz, teknik makalelerimiz ve değişen yönetmeliklerle ilgili faydalı bilgileri paylaşacağımız bu platformda güncel firma haberlerimizi de bulabilirsiniz.

LDI ROW – ATIK SU ARITMA TESİSLERİ UYGULAMALARI

Atık su arıtma tesisleri su yönetimi konusunda çok önemli bir rol oynar. Ham atık suyu birden fazla kaynaktan alıp işler, temizler ve tekrar çevreye deşarj ederler.

27 Ekim 2020

HONEYWELL BW™ RIGRAT - TAŞINABİLİR ÇOKLU GAZ KAÇAĞI ALAN MONİTÖRÜ

Teknolojinin ilerlemesi ve üreticilerin birikimleri sayesinde yeni ve gelişmiş özellikli güvenlik ekipmanları hayatımıza dahil olmaktadır. Güvenlik ekipmanlarının gelişmesi ve farklı özellikler kazanması, alternatif güvenlik çözümleri sunar. BW™ Rigrat, uzun çalışma ömrü ve gelişmiş kablosuz bağlantı seçenekleri ile Honeywell markasının son teknoloji alan tarayıcı monitörüdür. Farklı gaz sensörleri, sensör teknolojileri ve özellikleri ile birçok uygulamaya çözüm sunabilmektedir.

16 Ekim 2020

PID ÖLÇÜM TEKNOLOJİSİ

VOC (Volatile Organic Compounds) yani uçucu organik bileşikler; oda sıcaklığında kolaylıkla buharlaşan, doğada ve sanayide yaygın olarak bulunan tehlikeli bileşiklere verilen isimdir. En yaygın karşılaşılan uçucu organik bileşikler, BTEX olarak adlandırılan “benzen, toluen, etilbenzen ve ksilen” dir.

30 Eylül 2020

JEOTERMAL ENERJİ SANTRALLERİNDE SÜREKLİ EMİSYON ÖLÇÜM SİSTEMLERİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından 25.07.2020 tarihinde yapılan açıklamada, Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrolü Yönetmeliğinde yapılacak değişiklikle tüm Jeotermal Enerji Santrallerinde yıl sonuna kadar hava kirliliğini ölçmek üzere, sürekli emisyon ölçüm cihazı takma zorunluluğu getirileceği bildirilmiştir.

22 Eylül 2020

Hegwein – Ateşleme Sistemleri

Hegwein firması, 1948 yılından beri geniş aralıktaki endüstriyel uygulamalar için yakıcılar ve ateşleme sistemleri üretmektedir. 1996 yılında Durag Group bünyesine dahil olan firma; Gaz, Yağ ve Çift Yakıtlı Yakıcılar dışında, Gaz Brülörleri ve Plazma Ateşleme Sistemi gibi özel ürünleri de müşterilerine sunmaktadır.

14 Eylül 2020

FID Ölçüm Teknolojisi

Ağır sanayinin son yıllarda küresel çapta büyümesi, birçok alanda hidrokarbon içeriğinin artmasına neden olmuştur. Bu içerik; hava ayrıştırma tesisleri, üretim boru hatları, büyük endüstriyel kazanlar ve tüp dolum istasyonları gibi hidrokarbon içeriğinin yoğun olduğu proseslerde ölçümler yapılarak kontrol altında tutulmaktadır. Toplam Hidrokarbonlar (THC), ppb seviyelerine kadar ölçüm yapabilen Alev İyonizasyon Dedektörü sensörleri (FID) ile etkin şekilde analiz edilebilir.

28 Ağustos 2020

DX4000 Taşınabilir FTIR Analizörü

Fourier Transform Infrared (FTIR), çok bileşenli ölçümler için yaygın bir gaz ölçüm teknolojisidir. Başlangıçta zorlu araştırma uygulamaları için kullanılan bu teknoloji; çok güvenilir ve çok yönlü olduğunu kanıtlamış olup, birçok zorlu emisyon izleme uygulamalarında kullanılmaktadır.

21 Ağustos 2020

D-HG 500 – Yüksek Enerjili Ateşleme Sistemi

Durag firması yanma teknolojileri alanında birçok ürünün yanı sıra en zorlu proses koşullarında bile tam güvenilirlikle fırınlar, brülörler ve flare sistemlerinde görevini başarıyla gerçekleştirecek ateşleme sistemleri geliştirmektedir.

27 Temmuz 2020

NOₓ Analizinde Kemilüminesans Ölçüm Teknolojisi

Kemilüminesans ya da diğer adıyla kimyasal ışıma, madde içinde gerçekleşen kimyasal reaksiyon sonucu meydana gelen ısıl ışıma ve ışık ışıması (lüminesans) durumudur. Kemilüminesans, tıptan gaz analizine kadar birçok alan ve uygulamada yaygın olarak yer almaktadır.

21 Temmuz 2020

GAZ ALGILAMA SİSTEMLERİNDE KABLOSUZ HABERLEŞME TEKNOLOJİLERİ

Günümüzde, tüm dünyada nesnelerin birbiri ile haberleşebilmesi en büyük yönelimlerden biri haline gelmiştir. Uzun yıllardır çalışanları ve tesisleri gaz tehlikelerinden koruma amacıyla kullanılan sabit ve portatif gaz dedektörleri, yıllar geçtikçe yeni teknolojilere entegre edilmiş, hızlı değişime ayak uydurmuş ve yeni uygulama alanları yaratmıştır. Bu uygulamalar ile birlikte hem yeni çözümler kullanılmaya başlanmış hem de maliyetlerde ciddi oranlarda tasarruf elde edilmiştir.

13 Temmuz 2020