BLOG

Projelerimiz, ürünlerimiz, çözümlerimiz, teknik makalelerimiz ve değişen yönetmeliklerle ilgili faydalı bilgileri paylaşacağımız bu platformda güncel firma haberlerimizi de bulabilirsiniz.

KIZILÖTESİ (IR) SENSÖR ÇEŞİTLERİ VE FARKLARI

Yanıcı patlayıcı gazların ölçüm yöntemlerinden biri kızılötesi (IR) sensörlerdir. Kızılötesi (IR) sensör kullanılarak, kalibrasyon gerektirmeyen ve geleneksel sensörlerde yaşanan kaymanın önüne geçilmesi hedeflenmektedir. Bu blog yazımızda farklı tiplerdeki kızılötesi (IR) sensörlerin çalışma prensipleri ve farkları anlatılmaktadır.

4 Ağustos 2022

KÖMÜR YAKITLI ENERJİ SANTRALLERİNDE FGD (BACA GAZI DESÜLFÜRİZASYON) ÜNİTESİ ÖNCESİ SÜREKLİ TOZ EMİSYON ÖLÇÜMÜ

Kömürü yakıt olarak kullanan enerji üretim tesislerinde, kazandaki yanma işlemi sonrasında yüksek miktarda kirletici gaz emisyonları (CO,SO2,NO,NO2,HCI …) ve toz açığa çıkmaktadır. Özellikle SO2 emisyonları, Avrupa standartları ve Türkiye’deki Sanayi kaynaklı hava kirliliği kontrolü yönetmeliğindeki limit değerin çok üstünde olmaktadır. Bu nedenle toz ve gaz emisyonları, atmosfere verilmeden önce standartlarda ve yönetmeliklerde yer alan limit değerlerin altına indirilmelidir. Bu blog yazımızda Kömür Yakıtlı Enerji Santrallerinde FGD (Baca Gazı Desülfürizasyon) Ünitesi Öncesi Sürekli Toz Emisyon Ölçümü anlatılmaktadır.

26 Temmuz 2022

E2S GELİŞMİŞ SİREN & FLAŞÖR YAPILARIYLA TEHLİKE BİLDİRİMİ İÇİN GÜÇLÜ ÇÖZÜMLER SUNAR

E2S birçok uygulamaya uygun geniş yelpazede siren & flaşör üretmektedir. Siren ve flaşör aynı anda veya ayrı ayrı çalıştırılabilir. Ürünün kompakt ve ergonomik yapısı, kurulumunu kolaylaştırır. Performansı ve geniş kapsama alanı ile kullanıcısına avantaj sağlar. Bu blog yazımızda E2S markasının siren ve flaşörleri anlatılmaktadır.

6 Temmuz 2022

HEGWEIN YANMA TEKNOLOJİLERİ ÖZEL SİSTEM ÇÖZÜMLERİ-2

Durag Group bünyesinde olan Hegwein firmasının, ateşleme ve pilot brülörler gibi endüstriyel brülör sistemleri alanındaki özelleştirilmiş sistemlerinden seçilen bazı çözümlerin derleneceği bir seri hazırlanmıştır. Bu seri ile Durag Group firması bünyesindeki firmalar ile müşterilerin ihtiyaçlarına doğru ve güvenli çözümler sunulabildiği rahatlıkla görülebilir.

28 Haziran 2022

İZOLASYON VE KÖPÜK YALITIM SEKTÖRÜNDE GAZ VE ALEV TEHLİKELERİ / GAZ ALGILAMADA SEKTÖREL TEHLİKELER SERİSİ-07

Gaz ve alev algılama sistemleri yani genel anlamı ile teknik emniyet ekipmanları işletmelerde bulunan farklı tehlikelerin tespiti ve bu tespitler doğrultusunda emniyetin sağlanması için gerekli aksiyonların alınmasını hedeflemektedir. Gaz Algılamada Sektörel Tehlikeler Blog Serisinin yedinci yazısında izolasyon ve köpük yalıtım sektöründeki gaz ve alev tehlikeleri anlatılmaktadır.

7 Haziran 2022

HİDROJEN KALİTESİNİN BELİRLENMESİNDE SAFSIZLIKLARIN KONTROLÜ VE HİDROJEN ÜRETİMİ İÇİN YAYINLANAN ISO 14687 STANDARDI

Uzun yıllardır üzerine çalışmalar yapılan ve fosil yakıta alternatif olarak kabul edilen hidrojen gazı, birçok farklı proses ile üretilebilmektedir. Farklı yöntemler ile üretilen hidrojenin kalitesi, içerisinde yer alan ve safsızlık yaratan parametrelerin ölçümü ile belirlenebilmektedir. Bu blog yazımızda hidrojen kalitesinin belirlenmesinde safsızlıkların kontrolü ve hidrojen üretimi için yayınlanan ISO 14687 standardı anlatılmaktadır.

2 Haziran 2022

100. BLOG YAZIMIZI YAYINLADIK! SET TEKNİK ÇALIŞANLARI BLOG HAKKINDA NELER SÖYLEDİ?

Web sitemizde oluşturduğumuz blog yazılarımızın 100. yazısına ulaştık. Ürün tanıtımlarını, uygulamaları, ölçüm teknolojilerini, sektörlere özel çalışmaları, yeni yasa ve tebliğleri anlattığımız blog bölümünde çeşitli konularda yazı yayınlıyoruz. Bu blog yazımızda Set Teknik çalışanlarının blog bölümü ile ilgili yorumlarına yer verdik. Blog yazılarımızı hazırlayan çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

30 Mayıs 2022

GAZ ALGILAMA SİSTEMLERİNDE DEDEKTÖR KONUMLANDIRILMASI VE MONTAJ SEÇENEKLERİ

'Kaç tane sensöre ihtiyacım var?' ve 'Bunları nereye yerleştirmeliyim?' gaz algılama sistemleriyle ilgili en çok sorulan ve belki de yanıtlanması en zor iki sorudur. Diğer emniyet dedektörü türlerinin aksine, farklı uygulamalarda gaz dedektörlerinin konumu ve sayısı hakkında açık bir bilgi mevcut değildir. Yanıcı/patlayıcı ve toksik gazların veya oksijenin ölçülmesi ve algılanması için kullanılacak ekipmanın seçimi, kullanılması ve bakımı hakkında gerekli talimatları içeren EN 60079-29-2 gibi pek çok önemli yönerge mevcuttur. Bu blog yazımızda gaz dedektörlerinin konumlandırılması ve montaj seçenekleri anlatılmaktadır.

7 Nisan 2022

HEGWEIN YANMA TEKNOLOJİLERİ ÖZEL SİSTEM ÇÖZÜMLERİ

Durag Group bünyesinde olan Hegwein firmasının, ateşleme ve pilot brülörler gibi endüstriyel brülör sistemleri alanındaki özelleştirilmiş sistemlerinden seçilen bazı çözümlerin derleneceği bir seri hazırlanmıştır. Bu seri ile Durag Group firması bünyesindeki firmalar ile müşterilerin ihtiyaçlarına doğru ve güvenli çözümler sunulabildiği rahatlıkla görülebilir.

30 Mart 2022

HONEYWELL RAEGUARD 2 VOC GAZ DEDEKTÖRÜ İLE TESİSİNİZ VE SİZ GÜVENDESİNİZ

RAEGuard 2, Honeywell’in uçucu organik bileşikleri (volatile organic compounds – VOC) ölçmek için ürettiği sabit bir gaz dedektörüdür. Sanayi tesislerinde sıklıkla karşılaşılan VOC’ler (Volatile Organic Compounds - Uçucu Organik Bileşikler) insan sağlığı için oldukça zararlıdır. Bu alanlarda çalışan kişilerin sağlığını koruma ve iş kazalarını en aza indirme amacıyla ortamda bulunan VOC miktarı kontrol altında tutulmalıdır. Bu blog yazımızda Honeywell RaeGuard 2 gaz dedektörünün özellikleri anlatılmaktadır.

21 Mart 2022

E-Bülten Kayıt

Set Teknik hakkındaki tüm yeniliklerden haberdar olmak için e-posta listemize katılın.

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Mesajınız başarı ile gönderildi. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.